Zakládající autoři

Autoři

Projekty autorů

Novinky na CZECHDESIGN.CZ

« Stick and Shade | Main | Kopanec do škatulek a stereotypů »

02/10/2007

Comments

Jára

Nepletu se nahodou, kdyz reknu, ze mame NEPRIMOU demokracii, provadenou prave skrze nase zastupce - politiky - proto tedy neprimou? PRIMA existuje v ciste podobe velice vzacne a ze skoly jsem si odnesl to, ze jako takova fungovala jen antickem Recku..

Jan Kremlacek

Ano, mame zastupitelskou demokracii, presne jak pisete, politici nas zastupuji. Proto jsem take clanek nazval prima demokracie a ne přímá :). Klasicka prima demokracie, jak zname jeji definici dnes, si myslim, je nesmysl, proto se mi libi pristup Noveho Zelandu.

tyglik

Mno, já se nejprve podivil, jak se někdo může radovat nad tím, že by místo několika stovek poslanců, sentorů a ministrů "zasahoval" do jeho života kdejaký "rozlobený soused"... ono je totiž dle mého pro "zdravou" společnost důležitý spíše celkový počet zakonů a rozsah jejich dopadu na svobodné konání jedinců, než to, kdo tyto zákony připravuje - osvícený panovník, plebs či vědci - nikdy nemáte jistotu, že dobré úmysly se nepromění v zákon s perverzními důledky... pak ale zvítězila zvědavost, a tak jsem se do té jejich encyklopedie podíval a začetl.
Myslím, že naši zákonodárci by takovou zpětnou vazbu od "poddaných" potřebovali jako pověstnou sůl; jinak si na věky budou myslet, že odvážné návrhy na řešení problémů společnosti se vyskytují jenom v kroužku "zoufalců" zvaném Liberální institut, a že život lidí se točí jen okolo nedělních výletů do supermarketů. Vnímavý člověk dokáže být překvapivě pozorný a všímavý pozorovatel ve věcech bezprostředně se jej dotýkajících... takže díky za článeček! (mimochodem, extrémních názorů je tam na české poměry hodně :)

Jan Kremlacek

Lide jsou pozorni a vnimavi, kdyz se jich umime spravne zeptat, takze ne Franto, mas radeji Topolanka nebo Paroubka. odpoved je na snade, aniz bych se ptal. Pritom Franta moc dobre vi, co chce a kolik je ochoten do toho investovat energie :) ..

The comments to this entry are closed.

November 2014

Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30