Zakládající autoři

Autoři

Projekty autorů

Novinky na CZECHDESIGN.CZ

« Krotitelé teroristů | Main | Globální etnografie všedního dne - Japonsko »

23/10/2007

Comments

Vezir

Moc hezký článek. Rodina v mém případě, by polévkovou mísu ještě využila. Snažíme se stolovat s celým rozšířeným příbuzenstvem, i když máme malý stůl, a tak někdy vlastně jíme na etapy. Ale i to je volba. Chceme to tak, jak to děláme.

Tomáš Hrivnák

Zdravím! Firmě Stokke se v Čechách poměrně dobře daří. O "mladých" (ve smyslu Gymplu) zatím moc nevím - naše dvojčata jsou v těžce přeškolním věku. Ale zajímavý je motiv "fragmentace". Terry Eagleton (ano, ten T. E., jehož Literary Theory doporučoval Greg Rowland jako čtení k sémiotice) má ve své knize After Theory (http://www.amazon.co.uk/After-Theory-Terry-Eagleton/dp/0141015071) za to, že "fragmentace", "nikování", "marginalizace" je cosi jako nová ortodoxie. Co je většinové, "nekastomizované" a nedejbože masové má podle dnešních ideologů post-kapitalizmu cejch neautentičnosti, prázdnoty a zastaralosti. Já jen že - ač mám na rozdíl od Eagletona daleko od marxistických pozic - se mi taky nechce přistoupit na ten vševysvětlující aktuální "Long Tail", na tu rétoriku "neustále se zrychlujících změn" a "rozpadu tradičních hodnot". Jinak hezká mísa, Ivane Tomku :)

Mirka Poráčová

Dobrý den Ivane, nedá mi to, ale musím alespoň jako matka (nechce se mi psát hospodyňka, na to se necítím) zareagovat na téma "polévková mísa". S tou mísou to totiž bude ještě trošku složitější - ony ty rodiny dost často ještě spolu večeří, ale polévky se často nalévají rovnou na talíře. Existuje také varianta, kdy se na stůl postaví rovnou hrnec, prostě se šetří nádobím, aby se pak všechno vešlo do myčky. Nicméně určitě zajímavé téma pro etnografickou studii....:)

Ivan Tomek

Děkuji Mirce,
ano, tohle je přesně věc, kterou od stolu rozhodnout nelze a i dotazování může být trochu problém, i když asi ne zásadní. Ale podívat se, vědět, jak je to ve všední den, o víkendu, když má někdo svátek apod.,. Ale ceterem autem že je to také v tom, že se méně jí spolu a taky méně lidí najednou (menší rodiny). Ale roli myčky jsem podcenil. Ale v souvislosti s myčkou bych mohl vyhlásit nové téma - kde máte umístěnou kdo myčku - myslím v jaké výši ? Říkám to proto, že my jsme ji doma nakonec dali nahoru, jakoby na výši mycí desky, takže se do ní neohýbáme a mnohé manželky závidí, že mne to napadlo a donutil jsem řemeslníky to takto instalovat. Nechtělo se jim.

The comments to this entry are closed.

November 2014

Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30