Zakládající autoři

Autoři

Projekty autorů

Novinky na CZECHDESIGN.CZ

« Hrajeme si .. | Main | Výsledky ReBrand 2007 »

25/09/2007

Comments

Kyosho

Asi vylozene nemate rad naseho pana presidenta...:-) Berte to z te lepsi stranky, i negativni reklama je reklama...

Jan Šabach

Ja jsem ho ze začátku považoval za reprezentativniho dobře oblečeného upraveného člověka, pragmatika takoveho londýnského konzervativního typu. Proč tohle dělá to nechápu. Ale ono nejde o to, jestli ho mám rád nebo ne, spíš mi jde o tu reprezentaci a jak nás bude svět vnímat. Žádná reklama je pro nás podle mě lepší než tahle.

geek

Reprezentujeme se tak, jaky nas narod ve vetsi mire je — narod karieristu a vseznalku. Kdo ma tak sofistikovaneho prezidenta (pana profesora), ktery se vyzna v ekologii a dokonce i v architekture? Jsme holt ve vetsine narod buranu a burany si sami volime. Na jedne strane mame Paroubka (venkovskeho burana), na druhe Topolanka (mestskeho burana) a na nejake dalsi Kalouska (totalniho mimone).
Myslim si, ze je i nesmysl takova ta narodni hrdost. Clovek by mel byt hrdy sam na sebe, co sam udelal, jak a k cemu prispel. Mel by zapracovat sam na sobe, pokud chce neco zmenit. Takovych tech patriotu, co sedej u piva a rikaj, jak ti nasi kluci davaj goly a diky tomu se sami neciti tak menecenni, je tady, myslim, dost. Nechci byt pesimista, ale myslim si, ze ta ceska zlato-rucickova a co-cech-to-muzikantska povaha se nijak nezlepsi. Nestacilo tomu ani tech 18 let...

Kozel

Hmm, to jste se teda ukázal - zatím dobré články o marketingu a teď takováhle kejda...

Filip Blažek

Nedávno jsem viděl v televizi íránského prezidenta Ahmadinežáda, který zase blábolil tu svou písničku o tom, jak holocaust neexistuje a podobně. A říkal jsem, jak Íránu škodí, že ho navenek prezentuje člověk s tak omezeným pohledem na svět a tak dogamtickými názory, a to přesto, že v Íránu jsou jeho pravomoce minimální. To se ovšem příliš neví, neboť západní média ráda ukazují Írán v těch nejhorších barvách.
A najednou mi došlo, že Česká republika může být lidem ve světě pro smích stejně jako Írán. Naši prezidenti jsou stejně směšní a ubozí ve svých dogmatických pohledech na svět. Je mi stydno za oba.
Stejně jako my bychom byli ve světě rádi viděni pozitivně, jistě i Íránci by byli raději, kdyby se o jejich státu mluvilo jako o zemi s dech beroucími památkami, nádhernou architekturou, milými lidmi a skvělou kuchyní (vím, o čem mluvím, v Iránu jsem byl).

Jan Sabach

Budování značky pokračuje. Radio BBC dnes odvisílalo reportáž o záměně čtyř třebíčských dětí. Program BBC World Service je součástí ranního vysílání WNYC v New Yorku. Pár milionů lidí má další informace potřebné pro vytvoření našeho brand puzzle.

Tomas Hrivnak

Jako "outsider" (SK) vidím tuto trýznivou a nikdy nekončící diskusi o značce ČR trochu s odstupem. Není vůbec divné, že ČR a její obraz v zahraničí vnímáme prizmatem "anomálií" typu Václava Klause nebo v porodnici zaměněných holčiček (nebo klecí na postelích v ústavech, nebo vidřidušských taxikářů). Při nedostatku pozitivní diferenciace (a o vývoz takové diferenciace se opravdu téměř nikdo nesnaží) si svět modeluje "českou jinakost" po svém.

Soubor přídavných jmen, který se objevuje v zadání pro design vizuální prezentace ČR ("inspirativní, moderní a sebevědomá členská země EU") není základem pro diferenciaci - je to klišé, tisíckrát opakovaný marketingový prefabrikát (něco jako juxtapozice "moderní a přitom tradiční", která se objevuje snad ve všech zadáních komunikačních kampaní všech bank). Pokud není vůle identifikovat diferencující prvky a do nich investovat, nic se ve vnímání značky ČR nehne z místa. A to jsme opět u problému elit...

The comments to this entry are closed.

November 2014

Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30