Zakládající autoři

Autoři

Projekty autorů

Novinky na CZECHDESIGN.CZ

« Wispa | Main | The Mill »

21/08/2007

Comments

ahasver

skvělý comment, tohle jsem nějak propásl

Jára

Dalsi super clanek na bodzlomu, vazne tyhle stranky jsou moc zajimavy, jen doporucuji autorovi vyraznou korekturu. Do oci me bouchla absence asi 10 carek mezi vetami. A smlouvy, ty jsou svine, :)

Jan Šabach

Já vím, s tou interpunkcí je to bída, dám si na to pozor. Jinak díky.

petr

Vetsina zakazek v nasem studiu se realizuje na zaklade objednavky. Smlouvy jen vyjimecne a spise je vyzaduje klient.
Melouchy pak delam uplne bez techto nalezitosti. Staci mi, kdyz mam treba v mailu odpoved od klienta - "ok, prijimame, prosim zacnete na tom delat..."
Ona ustni dohoda totiz taky plati a ne ze ne.

jiri franta

mam k tomu jedine,pan vesely at se stydi a doufam,ze tomuto eklektickemu plagiatorovi nekdy dojde co udelal. je to jen odraz dnesniho mysleni reklamek,nevazici si originality.doufam,ze toto pocinani odsoudi nejen umelecka komunita.jo a vyserte se na gramatiku, tohle se dotyka snad neceho jineho.

Jan Kremlacek

Ad ustni dohoda aka smlouva/ samozrejme, ze lze ucinit pouze ustni dohodu a lze ji kvalifikovat jako smlouvu, nevim uplne presne, jak to pravne funguje, ale na czechdesign.cz delame pravni a jine balicky pro designery, kde je to vse vysvetleno.

http://www.czechdesign.cz/index.php?status=k&kat=97〈=1

Na zaklade ustni smlouvy [nepamatuji si presne spravny termin] lze vymahat narok i soudni cestou.

Vezir

Známý český grafik s unikátním řezbářským stylem, který se léta realizoval v pražské Zoo nemá vyjasněná autorská práva na své dílo. Hustý!
Pročpak neuzavřel pan ředitel s panem grafikem řádnou smlouvu? Že to bylo pěkné, nebylo drahé a byl to kamarádíček? No jo, ale dneska jsou obě strany u soudu a řeší nevyjasněná autorská práva. Obrázky jsou sice stále pěkné, ale všechny zřejmě půjdou ze zoologické s prominutím do prdele a bude to drahé, moc drahé, pane řediteli. Dneska jsem si v novinách přečetl oznámení na „Návrh loga a základních prvků corporate identity pro zoologickou zahradu hl. m. prahy“. Dyť však, nalejeme příspěvkové statisíce (případně opičkám zkrátíme banány) do nového loga, nikoho to ani nezabolí a zas nám to na chvíli poběží. Proč balit kufry, vždyť chybama se člověk učí, co hoši? Ono zase bude dobře.

The comments to this entry are closed.

November 2014

Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30