Zakládající autoři

Autoři

Projekty autorů

Novinky na CZECHDESIGN.CZ

« Nekrolog: tradiční výzkum trhu | Main | Nekrolog za výzkum trhu je poněkud předčasný »

05/06/2007

Comments

Jaroslav Cír

Taky jsem si toho všimnul, když jsem byl v Praze. A asi si toho všimla i cílová skupina toho rádia. Myslím, že to rádio patří stejným lidem jako televize Nova a že se snaží být "lidovým Radiožurnálem" a míří na střední nižší a nižší třídu, čili na většinu.

Dávej pozor, tohle je jejich skutečný pořad: "TV chvilka Alexandra Hemaly: Známý televizní moderátor Saša Hemala vám vtipnou formou prozradí své televizní tipy na každý den."

Ano, taky jsem si myslel, že si dělaj legraci, ale nedělej. Pohrdají vlastním posluchačem a předhazují mu zombie tváře - tu zjizvenou paní nebo pana Hemalu. Teď si zřejmě gratulují, protože jim to určitě krátkodobě zvedne poslechovost a je jim jedno, že budují zrůdnou značku. Nejde jim totiž o to budovat značku; asi jim padá poslechovost (stejně jako Nově sledovanost) mezi mladými lidmi a oni z toho chtějí vytřískat co nejvíc, než je nakonec vypnou všichni lidi, co jim je míň než 60.

Jan Šabach

Ono si toho nejde nevšimnout. Ale je to přesně ten problém, kdy si firma myslí, že buduje nějakou brand (optimistické rádio), ale s naprosto jiným efektem. Brand není to, co si představí paní Šimová, když se řekne Rádio Impuls, brand je to, co si představí posluchači. Teď si představí tohle.

Viktor Prochazka

Da se rict, ze souhlasim. Myslenka neni spatna, ale provedeni je "az moc nasponovane" a bohuzel ty usmevy z meho uhlu pohledu maji daleko do prirozenosti. Myslim, ze kdyby je lepe upravili, decentneji oblekli a zachytili v momentce, kdy se smeji, tak vysledek by byl excelentni. Tohle je spise zavile.

Jan Šabach

Viktore, diky za komentář. Souhlasím s Vámi, že je mohli alespoň pěkně obléct. Myslím si ale, že už prvotní myšlenka nená bůhvíjak silná. Pak už to jde všechno z kopce. To že úsměvy působí nepřirozeně celou hrůzu umocňuje, mohla to být "jen" špatná kampaň a ne takovéhle panoptikum. (Pomalu už mi docházejí výrazy na popis té hrůzy :)

David Rýpal

Otázkou je, zda rádio Impuls není opravdu takovým netvorem. Protože ač snad nejposlouchanější, tak je až enormně stupidní a podlézavé masovému vkusu. Pravidelně dávkovaný tupohlavý mainstream s denodenní reminiscencí na zlatou éru normalizačního popíku v podání nám všem dobře známých "domácích hvězd" a gigantický Eintopf stupidit – to si přece ani nic jiného než "zombies" nezaslouží.

Jan Šabach

Souhlasím, i když pochybuji, že to byl záměr :) Mimichodem, kdo je zodpovědný za hudební dramaturgii Radiožurnálu, to se taky nedá poslouchat, když si chci poslechnout zprávy online, musím to každých pět minut vypínat. Ale to je spíš řečnická otázka...

Petr

Taky se mi z toho chce zvracet. Nejvice z pani s jizvou. Souhlasim, ze myslenka je dobra. Radio Impuls melo vzdycky spatne reklamy, viz ta minula s "roztazenejma drzkama".
Ja bych rekl, ze je zde porusen kodex reklamy - ze stranek AKA, ktere je Leo Burnett clenem.

ČÁST PRVNÍ - Kapitola II - VŠEOBECNÉ ZÁSADY REKLAMNÍ PRAXE
1. Slušnost reklamy
1.1
(...) Zejména prezentace lidského těla musí být uskutečňována s plným zvážením jejího dopadu na všechny typy čtenářů a diváků. (...)

Mischa

Onoho "pána" jsem náhodou objevila na Stream.cz - učinkuje v "hudebním" seskupení Strong Song - Zdeněk a Milu (např. http://www.stream.cz/clanek/502-strong-song-a-nonstop), zřejmě to má být nadsázka, ale je to stejně děsivé jako kampaň Impulsu.

Jan Šabach

Petře, díky za zmínku o reklamním Kodexu, to je vůbec zajímavé téma. Zejména se mi líbí foglarovský bod 3.2. O subjektech reklamy – Reklama musí být slušná, čestná a pravdivá. Pravdivá, slušná, čestná...navoněná zdechlina? :)

The comments to this entry are closed.

November 2014

Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30