Zakládající autoři

Autoři

Projekty autorů

Novinky na CZECHDESIGN.CZ

« Dynamická reklama | Main | Archiv AIGA »

14/06/2007

Comments

Viktor Prochazka

super

Pavel Heczko

Zajimavy pribeh. Rad jsem si ho precetl, diky.

Jan Šabach

Výbornej článek, kdo je v Anglii jejich konkurentem? V USA to je Naked juice a Odwalla (dříve ještě Fresh Samantha, tu ale koupila v roce 2000 Odwalla). Z těchto tří mají Innocent jasně nejlepší brand. Minimální, vtipnou, střídmou. Naked juice mají poměrně tuctový obal a Odwalla se rozmělňuje do dalších zdravých produktů. I když v roce 1996 měla na mále, potom, co hygienici našli v jejich jablečném džusu virus E-coli. Jejich tržby šly o 90% dolů, ale díky flexibilitě značky, vedení a neuvřitelné "brand loyalty" se zázračně zotavila.
Šel jsem a džus Innocent jsem si za 3 euro (!) koupil, byl moc dobrej. Na mém víčku bylo nejen datum, ale dokonce i čas, dokdy si můžu džus vychutat (16:21), možná, že to je informace určená jen pro německý trh :) Já místní trh zatím tolik neznám, ale pro mě tady v Mnichově Innocent soupeří s místními farmáři, kteří džus presují přímo na trhu a člověk se tak zbaví prostředníka. Cenově si však s Innocent nezadají.
Asi budeš mít bohužel pravdu s tím koncem v náručí nadnárodního molochu. Ale to se nedá nic dělat, nahradí je někdo jiný. Zatím Inoccent zůstává v džusovém očistci, bude záležet který směrem se jeho majitelé vydají testovat věrnost spotřebitelů.

http://www.nakedjuice.com/
http://www.odwalla.com/

Jaroslav Cír

Innocent tuhle kategorii drinků téměř sami vytvořili (mají údajně 65% trhu). Nejvážnější konkurence je značka "PJ Smoothie", až do nedávna nezávislá. Před nějakým časem ji koupila PepsiCo - a žádný div, PepsiCo už stačila obohatit PJ Smoothie nějakými nezbytnými konzerváty, aby jim to déle vydrželo na regále. PJ značka ale nemá duši, je to dost ubohá kopie Innocent.

http://www.pj-smoothies.co.uk/

Edie

Velice zajímavé čtení. Díky.

The comments to this entry are closed.

November 2014

Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30