Zakládající autoři

Autoři

Projekty autorů

Novinky na CZECHDESIGN.CZ

« Symboly | Main | Pohyblivá písmenka »

03/05/2007

Comments

Vít Miština

Mam takovy pocit, ze tento rukopis byl znat i na minulem spotu Rexony, kde je zena souhrou nahod (osudem) vrzena do naruce vysneneho muze, jen aby pach potu vse pokazil.
Byli u obou spotu pouzity stejne metody, nebo se me myslenky ubiraji spatnym smerem?

Jaroslav Cír

Máte pravdu ta myšlenka je podobná. Tenhle spot je dotažený dál: situace není podaná jako vyjímečná (tj. vysněný muž, kterého žena potká jednou za život), ale spíš jako všední, běžná situace (tzn. nutnost používat každý den) a naprosto klíčová je ta vizuální metafora (tetování) pro tělesný pach - hravá, zneklidňující, lepivá.

Lukáš Vynikal

Ta semiotika mi připadá jako zajímavá věc. Sice nevím, kdo ji v Česku nabízí na komerční bázi, ale zcela určitě bych se o tom rád dozvvěděl víc. Můžu dostat pozvánku na prezentaci Grega v Praze?
Jinak díky za super blog. Budu se snažit svými výkřiky přispívat do diskuze:)

Mirka Poráčová

Jenom v krátkosti pro Jardu, jestli ho to zajímá, jak na mě jako dlouholetou uživatelku Rexony spot zapůsobil. 1. každopádně jsem si ho všimla, trčel dost hodně z toho zbytku reklam, které až zas tak nevnímám 2. přišlo mi, že Rexona se vrátila tak 10 let zpět, což si myslím, je asi v pořádku, pokuď chce oslovit ty, kteří žádný deodorant nepoužívají, ale na druhou stranu to na mě osobně působilo negativně v tom smyslu, že už to není ta "moje, trochu IN" Rexona. Ale abych od ní odešla, tak to zase ne. Tak to je vše, ahoj, Mirka

Jaroslav Cír

Čau Mirko,
díky za komentář. Všechno míří zpátky k tomu grafu z Nielsenu: ta komunikace, která tady v posledních 10 letech probíhala fungovala na lidi, jako jsi ty, ale ne na lidi, kteří deodorant nepoužívají nebo ho používají málo - a těch je hodně. Je jasné, že Rexona nemůže zůstat jenom u tohoto typu komunikace a musí oslovit i "tebe" a jinak. Měj se Jarda

Johanka

A co udělá komerční sémiotika, aby k používání deodorantu přesvědčila tradiční machistické ruské chlapy? To bude teprv oříšek, což? :-)

Jaroslav Cír

S ruskými chlapy je to rozhodně oříšek. Pokud nejsou mrtví (v průměru se dožívají asi 55 let), tak se jich značná část ke smrti propíjí...
Chlapy je ale těžké přesvědčit všude na světě - do té doby, dokud nenajdete toho správného hrdinu dělnické třídy jakým je David Beckham. Pak je to jednoduché: Beckham se navoní, namydlí, oholí si podpaží, namaže obličejovým krémem a chlapi to dělají po něm. Kategorie prostředků osobní péče pro chlapy roste v Anglii závratným tempem a Beckham na tom má lví podíl - zbavil tyhle kategorie stigmatu zženštilosti, z pohledu průměrného Angličana.

David Rýpal

Mě docela zaujaly relativně nízké hodnoty u českých žen. Když jsou za nima jen Rumunky a Rusky, jak na tom asi budou čeští chlapi? Skoro by se chtělo říct, že jsme pěkná čuňátka. Když už mluvíš o Beckhamovi, myslíš, že by tak fungoval/funguje i jinde než v UK? Tam je to asi hodně o identifikaci s "národním hrdinou", ale za kanálem to už nemusí být tak horké. Když vidím, že i v ČR adidas pořád tlačí v komunikaci Zizu, nejsem si úplně jist, že je tím pravým symbolem "voňavého metrosexuála" (nicméně i přesto tady adidas válcuje trh).

wbgarden

Zdravím a chce se mi říct toto: Smrad je smrad a vůně je vůně, ovšem jak kdy a jak pro koho. Minimálně sto let v tomto prostoru toto kulturní lidé rozlišují a usměrńují pomocí čisté vody. O nekulturních jedincích - no comment. Deodoranty opravdu potřebují jen firmy, které je vyrábějí. Co se týče vodky, jsou chvíle, kdy se dá pít všechno kromě asfaltu, protože ten, jak je všeobecně známo teče pomalu. To se rovněž v tomto kulturním prostoru ví. Děkuji.

The comments to this entry are closed.

November 2014

Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30